Вперше у Львові!
Житловий комплекс із власним басейном.
Відкрито попереднє бронювання: 


+38 (068) 555 41 09

+38 (095) 260 83 36

ТзОВ "Данмаргруп"

Будинки, споруди, приміщення, технологічні установки повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, покривалами з негорючого теплоізоляційного полотна, грубововняної тканини чи повсті, іншим пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у початковій стадії їхнього розвитку.

Норми належності первинних засобів пожежогасіння для об'єктів слід установлювати згідно з нормами технологічного проектування, Типовими нормами належності вогнегасників (НАПБ Б.ОЗ .001-2004) та Правилами пожежної безпеки в Україні.

Коли від пожежі захищаються приміщення з персональними комп’ютерами, то слід ураховувати специфіку вогнегасних речовин у вогнегасниках, які призводять під час гасіння до псування обладнання. Ці приміщення рекомендується оснащувати вуглекислотними вогнегасниками з урахуванням граничнодопустимої концентрації вогнегасної речовини.

Для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння слід установлювати відповідні знаки згідно з чинними державними стандартами. Знаки слід розміщувати на видних місцях на висоті 2-2,5 м від рівня підлоги як у середині, так і поза приміщеннями (у разі потреби).

Протипожежні двері та ворота – це конструкція, що представляє собою двері або рухомі ворота, які є частиною пасивної протипожежної системи. Вони використовуються всередині приміщень для запобігання поширення вогню і диму.

Конструкція виготовляється з різних матеріалів, таких як деревина, сталь, гіпс (в якості теплопоглинальне наповнювача), вермикуліт, скло. З пожежобезпечних матеріалів виготовляється як саме дверне полотно, так і дверна рама. Конструкція оснащується вогнестійким герметиком і димоізоляціей, спеціальної фурнітурою, шарнірами з підшипниками, доводчиками, блокувальним механізмом. Всі разом утворює конструкцію, яка називається дверним блоком. Цифра на дверному блоці означає кількість годин, протягом яких двері здатна протистояти пожежі. Краї дверей повинні мати вогнестійкий ізоляцію – наприклад, стрічку з спучується вогнестійкого покриття, яке розширюється при нагріванні, герметик з синтетичного каучуку, прокладки для запобігання проникнення диму. Вибір правильного герметика критичний, оскільки вони розрізняються за хімічним складом, коефіцієнту і ступеня розширення, за характеристиками карбонізації.

Протипожежні двері та протипожежні ворота не обов’язково є невоспламеняемимі. Припустимо, що деякі частини конструкції при тривалому контакті з полум’ям можуть руйнуватися – це залежить від призначення дверей.

Іноді внаслідок неправильної експлуатації або недотримання вимог вогнестійкі ворота і двері не здатні захистити від пожежі. Приміром, іноді двері блокується у відкритому положенні або під нею лежить килим, що дозволяє вогню подолати захисний бар’єр. Саме тому протягом періоду існування будівлі не можна видаляти або зафарбовувати маркування на вогнестійких конструкціях.

У більшості випадків згідно з проектом протипожежні двері повинна бути завжди закрита. Іноді проектується відчинені двері, що автоматично закривається у разі пожежі. Для цих цілей може використовуватися електромагніт, пов’язаний з пожежною сигналізацією. Якщо трапляється збій електроенергії або спрацьовує пожежна сигналізація, подача електрики на котушку припиняється, і двері закривається. У будь-якому випадку руху двері не повинні заважати обмежувачі або будь-які інші перешкоди. Необхідно періодично ретельно перевіряти стан ізоляції вогнестійкою двері.

Встановленням протипожежних дверей зазвичай займається тесляр. При цьому необхідно всі проміжки між коробкою і стіною заповнити вогнетривким матеріалом.


Протипожежні перегородки є частиною пасивної протипожежної системи і використовуються для розділення приміщень на окремі секції або протипожежні зони для запобігання розповсюдження вогню. Для промислового та комерційного використання випускаються різні типи протипожежних перегородок. Такі рішення ідеальні для виробничих приміщень, ресепшн. Конструкція передбачає захищений короб для приводу, який забезпечує швидке опускання перегородки у випадку спрацювання пожежної сигналізації.

Історія протипожежних перегородок починається із плоских захисних екранів, які використовувалися для захисту від жару, що виходив від дров’яних камінів. Сучасні перегородки виготовляються з листового металу або скла і здатні захистити від вогню і гарячих вугілля.


Протипожежні завіси

Для виготовлення протипожежних завіс спочатку використовувалися азбестові матеріали, поки не були виявлені недоліки цього матеріалу. Сучасні протипожежні завіси виготовляються з неспалимій спецткані. Конструкція передбачає захищений короб для приводу, який забезпечує швидке опускання перегородки у випадку спрацювання пожежної сигналізації.

Як альтернатива, для керування протипожежними завісами потрібен окремий механізм. У разі небезпеки за допомогою одного важеля можна швидко опустити завісу.

Альтернативними варіантами є вбудовані в механізм важеля теплочутливі датчики або електронна система управління, пов’язана з пожежною сигналізацією.

Будівельна компанія Данмарбуд